קפה

סוגי קפה ומה שביניהם

קפה על הבוקר הוא סטטוס קוו שמקובל על כולם.

סטיגמות קפה המאפיינות אנשים

עם זאת לא ניתן להתעלם מאפיון אנשים לפי סוגי קפה. קפה שחור לפועלים או אספרסו לעובדי ההייטק. זאת משום שפעם, סוגים שונים שנחשבו "קשים להשגה" כמו אספרסו, פולים ייחודיים וכל סוג של קפה שמיוצר במכונה ולא בדרך המסורתית, היו למעמד הגבוה בלבד. אנשים במעמד הביניים ומטה יכלו להשיג סוגים מיוחדים אלא רק במחיר מופקע בבתי קפה.

מכונה שווה לכל כיס

אך היום הדבר כבר לא כך. מכונות קפה נמכרות במבצעים שווים לכל כיס. כמעט כל מטבח במקום עבודה, מאובזר במכונה, ונעשו מהפכות גדולות עבור רכישות קפה במחיר זול. אפשר לראות אפילו איך קפה ופולים משתלבים יפה בתפריטי קינוחים של חלק מהמסעדות בארץ. אז מה יש לנו בעצם?

סוגים שונים של קפה

יש מגוון עצום היום של סוגי קפה כאשר המוכרים ביניהם הם אספרסו, שזה רק תמצית, הפוך או בשמו האחר קפוצ'ינו הכוונה היא לתמצית אשר מוסיפים לה חלב מוקצף או לאטה שזה הפוך רק מבוסס יותר חלב מהכמות הרגילה, יש גם אמריקנו, שזה בעצם התמצית עם מים חמים ומעט חלב, ללא חלב או חלב קר בצד ומקיאטו שזה מנת אספרסו עם נגיעת חלב מוקצף. את הסוגים האלה ניתן להשיג בכל בית קפה וכל מכונת קפה ביתית יודעת לייצר אותם כיום.

חידושים אחרונים בטעמי הקפה

החידושים האחרונים מבחינת הגדלת סוגי קפה הם סוגים שונים של טעמים או פולים טחונים באיכות גבוהה ממדינות שונות בעולם כאשר מכל מדינה מגיעים פולים עם ארומה אחרת. ניתן להשיג היום קפה בטעם וניל, כרמל, אגוזים ועוד מגוון סוגים שונים לאלה שאוהבים להתפנק. מכונות קפה שנמכרות בשנים האחרונות משוכללות מאוד ויכולות להכין מגוון רחב של סוגים. אז נכון שבסופו של דבר כל אחד אוהב את הקפה שלו בדרך מסוימת אבל תמיד כיף שיש אפשרות לגוון.

ישראל הפכה בשנים האחרונות להיות אימפריה של קפה. היבואנים בארץ הבינו שהביקוש לקפה כנראה לא יסתיים בדורות הקרובים ונראה שכל הזמן יש חידושים ועדכונים במגוון סוגי הקפה. הכל כדי להשאיר את ישראל מעודכנת ועירנית. וסך הכל זה עובד.
ספרו לנו אם הכתבה עשתה לכם חשק ללכת למטבח ולהכין לכם קפה, אל תעצרו בכתבה הזו יש לנו עוד מלא כתבות מעולות באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *