מכונת אספרסו מקצועית

כל מה שרציתם לדעת על מכונת אספרסו מקצועית

קפה ואספרסו בפרט כבר שנים רבות שנחשבים למשקה הפופולרי והאהוד ביותר בעולם.

אין כמעט מדינה שלא שותה קפה בגרסה כזו או אחרת, בבוקר, עם ארוחת הערב, עם הקינוח או אפילו בלילה. בתי הקפה הרבים שקיימים  ברחבי העולם, גורמים לחובבי הקפה לטעום ולחוש בהבדלים השונים, ולהיחשף למגוון של סוגי קפה ואופן העשייה שלהם. החשיפה לקפה איכותי מובילה את הבשלנים הביתיים ואוהבי הקפה לרכוש מכונת אספרסו מקצועית למטבחם הפרטי. רבים אשר מחפשים מכונת אספרסו מקצועית לשימוש ביתי, נוטים להתבלבל ולחשוב שאין הבדלים בין המכונות המקצועיות השונות, וכי כל מכונת אספרסו מקצועית תעשה את העבודה. הבה נעמוד על הסוגים העיקריים של מכונות האספרסו, וזאת על מנת לעשות את החיים קלים יותר:

יתרונות וחסרונות של מכונה ידנית

מכונת אספרסו מקצועית שהיא ידנית נחשבת לאולד-פשן בקרב חובבי הקפה, מה שהופך אותה לאהודה ומוכפשת בו-זמנית. מדובר במכונה המכילה בוכנה המספקת את לחץ המים הדרוש להכנת הקפה. המכונה מאלצת לעמוד לידה ולהפעיל אותה, לכן היא לוקחת מזמן המנוחה. בגלל היותה ידנית, דורשת מכונה זו מיומנות גבוהה וירידה לפרטים הקטנים. מכונה זו מיועדת לחובבי קפה מושבעים שמתעניינים ומיומנים בהליך הכנת הקפה לפרטי פרטים. העיצוב שלה לרוב יהיה גם הוא בסגנון רטרו או וינטאז' – מה שמוסיף לאווירה הנוסטלגית.

יתרונות וחסרונות של מכונה חצי אוטומטית

מכונה חצי אוטומטית היא מכונה אשר המצוידת במשאבה חשמלית שמפיקה את הלחץ הרצוי להכנת הקפה. מכונות אלה משלבות שלבי הכנה הדורשים לחיצת כפתור בלבד כגון הקצפת חלב וכדומה, לצד שלבי הכנה אשר דורשים וויסות ידני ומיומנות, ומכאן שמן. מכונות אלו נועדו עבור חובבי קפה אשר חפצים בקפה משובח אבל לא מסתפקים בלחיצת כפתור אלא מעוניינים להיות חלק מהתהליך ולקחת שליטה במתרחש בו.

יתרונות וחסרונות של מכונה אוטומטית

פסגת הטכנולוגיה והמודרניזציה בכל הקשור למכונת אספרסו מקצועית מסתכמת במכונת קפה אוטומטית. הכנת קפה במכונה אוטומטית דורש מינימום מיומנות ומעניק מקסימום נוחיות. בהתאם לכך, מציעות מכונות אלו סוגים שונים של קפה, החל מכמות המים, חוזק הקפה וכדומה. מכונת קפה אוטומטית מתאימה לחובבי קפה שלא נחוץ להם להיות חלק מתהליך ההכנה, ושכל מה שהם רוצים זה קפה טוב בלחיצת כפתור אחת. מכונה זו מאפשרת להניח את הקפסולה ואת הכוס ללחוץ על כפתור ותוך מספר שניות הקפה מוכן ללא מאמץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *