קפה נספרסו

המדריך המושלם לחובבי קפה נספרסו

כולנו פותחים את היום בכוס קפה נספרסו טובה, בין אם זה בבית, בעבודה, בבית קפה, או בכל מקום אחר.

הסיבות לצריכת קפה מרובות, יש כאלו שרוצים זריקת אנרגיה, אחרים שרואים בקפה נספרסו תרבות בילוי ופנאי, ויש כאלו שפשוט אוהבים את הקפה בלי סיבה מיוחדת.

פעם שאלתם את עצמכם מהו קפה בכלל? מאיפה הוא הגיע אלינו? או מה התהליך שהוא עובר עד שהוא מגיע לכוס שלנו? בין אם כן ובין אם לא, כדאי ואף רצוי שתדעו.

אז בואו נתחיל...

מקורו של הקפה הוא באתיופיה. תתחילה הקפה גודל על שיח כפולי קפה, כשהמין הנפוץ ביותר הוא ערביקה. בעבר נהגו באתיופיה לצרוך את הקפה דווקא בצורת אכילת פולי הקפה כדרך לשמירה על ערנות. עם השניים הקפה נדד והגיע לוונציה שבאיטליה, היעד הראשון באירופה. בוונציה כבר נהגו לצרוך את הקפה בצורת משקה.

כדי להביא את הקפה לכוס שלכם,פולי הקפה עוברים קלייה וטחינה ולאחר מכן מפיקים מהם תמצית קפה נספרסו.

כיום ישנם דרכים רבות להפיק את תמצית הקפה מהפולים וישנם המון סוגי משקאות קפה נספרסו: קפוצ'ינו,אספרסו,טורקי,מקיאטו,פילטר,לאטה ועוד.

המרכיב העיקרי והפעיל בקפה

המרכיב העיקרי בקפה הוא כמובן הקפאין– סם מעורר אשר נספג בדם בעת צריכת הקפה ומשפיע בדרך כלל לאחר חצי שעה מעת שתיית כוס הקפה והשפעתו מתחילה להעלם לאחר כשעתים-שלוש. סודו של הקפה טמון דווקא בקפאין שאחראי על הצלחתו של צריכת הקפה בעולם.

כיום עם כניסת מכונות קפה נספרסו הביתיות ומחירם האטרקטיבי, הנגישות לכוס קפה נספרסו טובה היא בהישג יד של כל אחד מאיתנו. בתי קפה רבים ומסעדות אשר פזורים בכל רחבי הארץ נותנים תחלופה לצריכת קפה גם מחוץ לבית,וכמובן שגם בעבודה בטיול או בכל מקום אחר אפשר להכין את הקפה הטורקי ממש כמו פעם, מה שמשאיר לנו רק להזמין כוס קפה או להכין אחת ולהתענג מטעמיו וסגולותיו של הקפה. בנוסף תוכלו לקבל מאיתנו מבצע משתלם לקפה נספרסו.

-חשוב לדעת:

קפה נספרסו במינון צריכה של עד שלושה כוסות ביום איננו מזיק אלא דווקא בריא ומועיל לגוף, גורם לערנות,ריכוז, גורם לתחושת שובע ובכך עוזר בהרזיה, ומומלץ במיוחד לפני אימון גופני.

אך לא לשכוח שקפה במינון גבוהה עלול לגרום לעליה בלחץ הדם.עכשיו כשאתם יודעים ממה קפה נספרסו עשוי המשיכו להיות ערניים ובעיקר להנות מהטעם הנפלא אשר מלווה אותנו יום ביומו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *