פולי קפה, קפה

שלושה שלבים חשובים לבחירה קפה איכותי

רבים יסכימו כי קפה נחשב לעולם ומלואו. הוא מורכב מטעמים רבים, ארומות מרנינות, וסוגים שונים

בשנים האחרונות החלה לעלות צריכת הקפה של אנשים, וכן בעקבות זאת, גם הפופלריות של מכונת הקפה. בין אם מדובר במכונות הפועלות על בסיס פולי קפה טריים, קפה טחון או כל דבר אחר, כיום לא ניתן להתעלם מנוכחותן העצומה של מכונות הקפה. בבית במשרד, באירועים משפחתיים וחברתיים – מכונת הקפה היא בכל מקום.

אמנם מכונת קפה מצטיירת באופן אוטומטי עם טעם משובח מאוד של קפה, אך אין לשכוח כי הסוג להצלחת הכנת קפה איכותי במכונת קפה טמון בקפה עצמו אשר נטחן, נקלה או נכנס למכונה. על כן, במידה ואתם מעוניינים ללגום כוס המכילה קפה איכותי ביותר, עליכם להכיר טרם הרכישה את הזנים, הסוגים וכיצד לבחור את הטובים ביותר מביניהם. טיפים לקנייה נכונה של קפה, יוכלו לעשות את ההבדל בין כוס קפה טעימה לכוס קפה עשירה בטעמים ומרקמים איכותיים במיוחד.

עיצוב קפה , ציור קפה , פולים
ערביקה vs רובוסטה

תוכלו להעזר בשלושת השלבים הבאים, אשר יוכלו לעזור לכם לבחור קפה איכותי במיוחד, ולהנות ממנו יום יום.

שלב א – הכרת הזנים השונים והמרכזיים שקיימים בתעשיית הקפה. קיימים שני זני קפה איכותי עיקריים: ערביקה, הנחשב ליקר יותר ואיכותי יותר, ורובוסטה, שנחשב זול יותר וכן פחות איכותי, אך נפוץ יותר. עם זאת, ברוב המקרים, כאשר תקנו קפה כלשהו המתאים למכונת קפה, תוכלו למצוא תערובות המכילות את שני הסוגים הללו. על מנת לבחור בקפה איכותי ביותר, מומלץ לבחור בזני קפה המכילים אחוז גבוהה יותר של הערביקה, וכן, למחמירים יותר – מומלץ לחקור עמוק בתוך כל זן ולבדוק היכן גדל, מה מאפייניו ועוד. כמובן שמידע זה מצריך מחקר מעמיק יותר.

שלב ב – בדקו את זמן הקלייה. זאת תוכלו לברר בעת קנייתכם בחנות קפה מקצועית או מבית הקלייה ישירות. זמן הקלייה משפיע על טעם הקפה, ומבדיל אותו מקפה רגיל לקפה איכותי. כך למשל, תוכלו לדעת כי הזמן האידיאלי ביותר לשתות קפה הוא כמספר ימים לאחר הקלייה שלו. כך, הוא נמצא בשיאו מבחינת טעם וארומה מפנקת. מעבר לכך, כאשר אתם רוכשים קפה קלוי, שימו לב שהוא טרי, ויכול להשמר בתנאי לחות נמוכה. קפה זה, המגיע במיכל אטום יכול להגיע לשיא שלו גם עשרה ימים לאחר הקלייה, ובכך לשמור את איכותו המירבית.

מלבד כך, קיימת שיטה נוספת המתייחסת לקליית פולי הקפה. תוכלו לרכוש את פולי הקפה טריים, לפני קלייתם, ולקלות אותם בבית בכמות קטנה בכל פעם. כאשר אתם קולים פולי קפה טריים, עליכם לעשות זאת באמצעות קולי קפה איכותיים המותאמים לסביבה ביתית.

שלב ג – התנסו במגוון עשיר של טעמים. השלב הזה מתייחס פחות להיבטים הטכניים של פולי הקפה עצמם, ומתייחס בעיקר לטעמיו המגוונים והעשירים. מומלץ לנסות תערובות מגוונות של טעמים שונים של קפה. תוכלו לערבב ולנסות פולי קפה אשר גדלו באזורים שונים, מותגי קפה שונים, וכן הכלאות ושילובי זנים שונים של קפה אחד בתוך השני. כל אלה ייצרו לכם טעמים חדשים ואיכותיים במיוחד של קפה, אשר יכולים לרענן אתכם ולפתוח אתכם לטעמים שלא הכרתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *