הכנת קפה, כוס קפה

6 שיטות שונות (טיפים) להכנת קפה מושלם

קפה הוא כבר מזמן אינו רק משקה להעביר את הרגשת הצימאון, אלא הפך להיות כדרך חיים, וחלק בלתי נפרד מהתרבות, בחלקים נרחבים בעולם

כתוצאה מתפוצתו הרבה של הקפה במספר רב של מדינות ברחבי העולם, כל אזור, או כל עם, אימץ לעצמו שיטה שונה להכנת קפה. גם בישראל, קיימות שיטת שונות ומשונות להכנת קפה, אשר נחשבות ייחודיות רק לנו.

מספר השיטות להכנת קפה הוא כה רב, עד שיש מספר שיטות שהפכו להיות הפופלריות והעיקריות בעולם, וניתן למצוא אותם באוזרים רבים:

 

  • אספרסו – מדובר בדרך המודרנית, הפופולרית והמשוכללת ביותר להכנת קפה. בדרך זו, משתמשים במכונת קיטור אספרסו, בעלת לחץ גבוה, שאליה מזרימים את פולי הקפה הטחונים, לזמן של כ-25 שניות. את תוצר הקפה, מניחים בתוך מסננת מותאמת לאספרסו. הקיטור מתעבה על הקפה הטחון ובכך מתקרר וממצה את השמנים הארומטיים מהקפה. שיטה זו גורמת לתוצאה להיות תמצית חזקה וארומטית במיוחד של קפה, שאותה ניתן לשתות ישירות או להשתמש בה כבסיס להכנת משקאות קפה אחרים.
אספרסו, מכונת קפה
דאבל אספרסו ישר מהמכונה
  • קפה "בוץ" – נקרא גם לעיתים קפה שחור. שיטת הכנת קפה בוץ, נחשבת לאחת השיטות הנפוצות ביותר בישראל. ניתן לראות זאת בצבא, במקום העבודה, בשטח ובכל מקום אחר. על מנת להכין קפה בוץ, יש להכניס כפית קפה גדושה לתוך כוס, ולמזוג לתוכה מים רותחים תוך כדי בחישה. ניתן להוסיף סוכר על פי הטעם האישי, ולאחר מכן לחכות דקה שהגרגרים ישקעו.
פינג'ן , קפה טורקי
קפה בוץ מהפינג'ן
  • קפה פילטר – מדובר באחד מסוגי הקפה הנצרכים ביותר בעולם. בתהליך הכנת הקפה, מוזגים מים רותחים אל תוך הקפה הטחון הנמצא בתוך פילטר. המים אשר עוברים בין פולי הקפה, סופגים את טעמי הקפה ובכך מתקבל קפה הפילטר. כיום, ישנם מספר סוגים שונים של פילטרים להכנת קפה פילטר. ביניהם: פילטר נייר, פילטר בד טבעי, פילטר מתכת, מכשיר פילטר אוטומטי ועוד.
פילטר, קפה פילטר
קפה פילטר – כן, עדיין קיימים אנשים ששותים את זה
  • הכנת קפה במכשיר וואקום – מדובר בשיטת אטרקטיבית ומהנה במיוחד, המצריכה שימוש במכשיר המיועד לסוג קפה זה. הקפה בשיטת הכנה זו, יוצא צלול ונקי, וטמפרטורת המים של החליטה מגיעה לבין 88 ל92 מעלות.
וואקום , קפה
כלי להכנת קפה וואקום
  • קפה נמס – החברה הראשונה שהחלה להפיץ בצורה מסחרית את סגנון הקפה ההפוך היתה חברת נסטלה העולמית, שעשתה זאת ב-1938. הקפה הנמס מופיע בצורת אבקה או גרגרים, כך שכל אחד יכול להוסיף אליהם מים חמים וחלב על פי רצונו, ובכך ליצור את משקה הקפה האהוב באופן עצמאי בכל מקום בעולם. הקפה הנמס מיוצר בדרך של ייבוש אספרסו המרוכז בתת-לחץ.
קפה נמס
הגרגירים שכולנו מכירים
  • מקניטה – בהכנת קפה מקניטה, חולטים משקה שנקרא מוקה. המקינטה היא למעשה הקומקום המיוחד בו מכינים את הקפה, והוא מחולק לשלושה חלקים: חלק תחתחון – שמהווה כמיכל לחץ שאליו מכניסים מים קרים, חלק אמצעי – נראה כמו משפך ובבסיסו ישנה מסננת שאותה ממלאים בקפה טחון, וחלק עליון – שהוא המיכל שאליו נשפך הקפה המוכן. את כלי המקניטה ממלאים במים ומחממים על הגז, עד שהמים מגיעים לטמפ' גבוהה במיוחד (בשל תנאי הלחץ הגבוה בו הם נמצאים). כתוצאה מכך, פעילות המקינטה מדמה  את פעולת הקיטור. כך למעשה, נוצרת חליטה של השמנים הארומטיים של הקפה.

 

קפה
כלי קלאסי להכנת קפה מקינטה ביתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *