קפה , בית קפה

מכונת קפה מומלצת לבית קפה

התפתחותן האדירה של מכונות הקפה, הולידו לאוויר העולם את מכונות הקפה הביתיות, וכן את המשרדיות. מכונות אלה הינן שימושיות ביותר, ומיעלות את כל תהליך הכנת הקפה, תוך דגש רחב על איכות וטעם משובח.

עם זאת, ככל שאנשים מאמצים את טרנד מכונות הקפה הביתיות למטבח הפרטי שלהם, ונהנים מכוס קפה איכותי ברמה של בית קפה, כך נדרש מבתי הקפה והמסעדות ולהכניס לבית העסק שלהם מכונת קפה מומלצת, משוכללת ואיכותית במיוחד. כל זאת על מנת להזכיר לציבור הרחב, שלמרות מכונות הקפה הביתיות – אין על כוס קפה בחוץ.

מכונת קפה לבתי קפה חייבת להיות עמידה מספיק, על מנת לעמוד בעומס הרב שבו היא נתונה.

בבתי עסק, בשונה ממקומות פרטיים, הכנת הקפה מתבצעת נון סטופ, ועל כן המכונה צריכה להיות מסוגלת להכין מספר רב ביותר של כוסות קפה ברצף מבלי לקרוס.

מכונת קפה לבית קפה לרוב תיהיה מכונה מקצועית במיוחד, וחצי אוטומטית. מכונה זו תיהיה מאופיינת לרוב במשאבה חזקה ודוד מים חמים וגדול. למרות השכלולים הטכנולוגיים שקיימים בה, גם מכונת קפה לבית קפה מומלצת ביותר, תזדקק לעזרה ותפעול אנושי. כי הרי, אין כמו מגע אדם לשיפור האיכות. האדם המפעיל את המכונה נקראה בריסטה, ותפקידו הוא לחלוט אספרסו משובח מהמכונה וכן להקציף חלב. על מנת לדעת לתפעל מכונה כזו, יש צורך בהכשרה מקצועית ומקיפה, אשר בסופה יהיה ניתן להפיק קפה טעים ואיכותי בעל ארומה מפנקת במיוחד.

נוסף על כך, בעלי עסקים המחפשים לרכוש מכונת קפה לבית קפה מומלצת, לרוב, אינם מתפשרים על מכונה אשר יכולה להכין פחות משלוש כוסות קפה בו זמנית. כך, ניתן לייעל את העבודה, להעניק שירות טוב יותר לקהל הלקוחות, ולגרום להם יותר מרוצים ולחזור בשנית ואף בשלישית לבית הקפה. מכונת קפה היכולה להכין יותר מכוס קפה אחת ברגע נתון, צריכה להיות בעלת מספר ראשים (ראשי חליטת קפה).

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון לגבי מכונת קפה מומלצת לבית קפה, הינו המטחנה. בניגוד למכונות הקפה הביתיות, שלרוב הן גם אוטומטיות ובעלות מטחנת קפה פנימית מובנית, מכונת הקפה המומלצת לבית קפה הינה מכונה שבה המטחנה איננה חלק אינטגראלי מהמכונה עצמה. כלומר, על בעלי העסק לדאוג לתפעל מטחנת קפה חיצונית, מקצועית וגדולה, על מנת לשמור על טריות הקפה ועל איכותו הגבוהה. בכל פעם, יש לטחון כמות קפה מסוימת, אשר תספיק לזמן נתון בכמות המדויקת שבה בעל העסק מעוניין או מעריך.

עניין נוסף חשוב לא פחות בכל הנוגע למכונת קפה מומלצת לבית קפה הינו הקפצת החלב. על מכונות קפה לבתי קפה להיות בעלות יכולת מהירה וטובה של הקצפת חלב. כך, ניתן להכין את הבסיס למגוון רחב ביותר של משקאות קפה, וליצור גיוון רב בתפריט הקפה של בית הקפה. לכן, במכונת קפה מומלצת לבית קפה, רצוי שתיהיה מערכת קיטור והקצפה, אשר יכולה לפעול בו זמנית עם תהליך חליטת האספרסו.

לסיכום, מכונת קפה לבית קפה הינה מכונה שעליה להיות כמה רמות מעל מכונות הקפה הביתיות. זאת כמובן, על מנת לשמר לקוחות ככל האפשר, ולהעניק להם את החוויה האולטימטיבית לשמה הם באו – לשתות קפה איכותי, באווירה טובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *