קפה תמונה

10 עובדות שלא ידעתם על קפה

הוא טעים, הוא קר, הוא חם, הוא ממריץ, הוא ממכר, הוא שחור, הוא לבן ומתאים לכל רגע ביום – הלוא הוא הקפה. אחד המשקאות הפופלריים ביותר ברחבי העולם, וכן הוותיקים ביותר בעולם, אשר לא עושה סימנים כאילו הולך לצאת מחיינו בקרוב.

אנשים רבים מחשיבים את פעולת שתיית הקפה לחלק בלתי נפרד משגרת יומם. אך מה באמת אתם יודעים על הקפה? אותו משקה עתיק יומין שהגיע אלינו מאתיופיה ונכנס לכל בית בישראל בעקבות מכונות הקפה הביתיות.

חושבים שאתם מכירים היטב את המשקה האהוב והמוכר שאיתו אתם פותחים כל בוקר? אז הנה עשר עובדות שאולי לא ידעתם על קפה.

  1. במידה וחשבתם שאתם היחידים שעליתם על הטריק הזה של להתחיל את הבוקר עם הקפה, אז רק כדי לסבר את אוזניכם – דעו כי בכל שנה נצרכות כ-500 מיליארד כוסות קפה, מתוכן 15 מיליארד הן מסוג אספרסו איטלקי. כל זאת ב-50 מדינות בעולם.
  2. המדינה בעלת צריכת הקפה הגבוהה ביותר הינה פינלנד. כנראה בגלל הקור העז ששורר במדינה.
  3. השעות המומלצות ביותר לשתות קפה הן 10 בבוקר, ובין 14:00 ל-17:00 בצהרים. בשעות אלה נמצא הורמון הקורטיזול בגופנו בירידה, מה שמאפשר את השפעתו הגבוהה של הקפאין עלינו.
  4. קפה מפחית את הסיכון לחלות באלצמהייר. כן, אמנם זה נשעמ קצת מופרך, אבל מסתבר שאדם ששותה שלוש עד חמש כוסות קפה ביום, הינו בעל סיכון נמוך ב-20% לחלות במחלה.
  5. לכל העצלנים שבנינו – דעו שקםה יכול לעזור לכם לעשות כושר. כך למשל, שתיית כוס קפה רגע לפני יציאה לריצה יכול לחזק את העמידות הגופנית שלנו ולגרום לנו לחוש שהפעילות הגופנית קלה יותר.
  6. בניגוד לדעה הרווחת – הקפה אינו משקה משתן. אלא אם כן אתם צרכני קפה מוגזמים ושותים כ-500 עד 600 מ"ג קפה ביום.
  7. האגדה על גילוי והיווצרות הקפה הגיעה מאתיופיה, שם רועה צאן ראה במקרה עזים רוקדות ומלאות אנרגיה לאחר שאכלו את צמח הקפה.
  8. חומר הקפאין הינו חומר פעיל שעובד במהרה על הגוף שלנו. כך שמספיק רק עשר דקות לאחר שלוק קפה כדי להרגיש את פעילותו.
  9. הקפה עוזר לנו לשרוד. למעשה, הוא מכיל חומרים חשובים ומזינים לגופנו. כוס אחת של קפה מכיל ויטימין B2, ויטמין B5, מנגנים ואשלגן בכמויות אשר נחשבות מומלצות לגוף האדם.
  10. ולסיום – מי שרוצה לדעת כיצד מרגיש טעם יוקרתי – הקפה היקר ביותר בעולם עשוי מ-שימו לב- צואת פילים, והוא נקרא "שחור שנהב". לפני שתגידו "איכס", תדעו שכוס קפה אחת שלו עולה כ-50 דולר!

לסיום, בטח הופתעתם לגלות חלק מהמידע על אותו משקה שאתם שאתם מכניסים לגוף שלכם בכל יום, ועכשיו תיהיו קצת יותר מודעים אליו. בגדול, ניתן לומר כי הקפה הוא מלך המשקאות העולמי הבלת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *