צילום זום על קפה

מדריך להכנת קפה מקצועי

כל אחד אוהב סוג קפה אחר, אבל אין ספק שבשנים האחרונות מכונות הקפה השתלטו על חיינו והפכו לנדבך מרכזי בחייו של כל חובב קפה

חשוב להבין שהכנת קפה מקצועית כוללת כללים שונים שיעשו כל קפה לטוב הרבה יותר, לכן ריכזנו עבורכם מספר כללים שיסייעו לכם להכין קפה מצוין.

פולי הקפה

כאשר מכינים קפה במכונה חשוב שלא להתפשר על איכות הפולים וטריותם. בחירה בפולי קפה איכותיים תעניק לקפה שלכם את הארומה המבוקשת. בנוסף, חשוב להקפיד על כך שפולי הקפה יטחנו בסמוך ככל האפשר לזמן הכנת הקפה ואף אם זוהי פעם ראשונה בחנות הקפה כדי לברר מה הם הפולים הנמכרים ביותר.

את הטחינה יש לבצע באופן מדויק ככל האפשר, כאשר את המטחנה מכוונים על פי רמת הלחות באוויר. כאשר הלחות עולה נדחס גס יותר, וכאשר הלחות יורדת נדחס גס פחות. בנוסף, חשוב להקפיד על כך שתהליך הטחינה יהיה מדויק וימשך זמן קצוב של כחצי דקה בלבד.

טמפרטורה ולחץ אדים

שני דברים נוספים שמשפיעים על איכות הקפה הם טמפרטורת המים ולחץ האדים. טמפרטורת המים במכונה צריכה להיות יציבה, ולנוע בטווח שבין 92 ל-96 מעלות. טמפרטורה לא יציבה תפגע במרקם ובטעם של הקפה שנוצר.

מכונת אספרסו פועלת על בסיס אדים שנפלטים בעוצמה דרך מסננת בה נמצאים הפולים הטחונים. חשוב להקפיד שלחץ האדים על הקפה ינוע בטווח שבין 9 ל-10 אטמוספרות, כך יתקבל נוזל חזק ומרוכז ושכבת קצף דקה.

טעם המים

אמנם המים במכונה הופכים לאדים, אך עדיין יש משמעות לטעמם- הרי בסופו של דבר הקפה מורכב ברובו מן המים. שימוש במים לא טעימים יפגע בטעם הקפה, לכן כדאי להימנע ממים הסובלים מטעמי לוואי.

חימום הספל

מקצוען אמתי מחמם את כוס הקפה לפני ההכנה, כך הקפה שומר על חומו באופן אופטימלי. חימום הכוס הוא פעולה פשוטה שיכולה לשדרג את הקפה, לכן מומלץ מאוד לעשות זאת. תוכלו לחמם את הכוס בקלות על ידי שטיפתה במים חמים.

מהירות המזיגה

פרט נוסף עליו חשוב להקפיד הוא זמן המזיגה וההגשה. ברגע שהודקה הכף אל ראש המכונה יש להפעיל את המשאבה מיד. אם תחכו עם ההפעלה חום המכונה ישרוף את הקפה ותקבלו קפה בטעם פגום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *