ציור בקפה

הקפה נחשב כמשקה הפופלרי ביותר בעולם, אשר סחף אחריו אנשים רבים אשר הפכו אותו לחלק בלתי נפרד משגרת יומם.

סביב הקפה נוצרו עניינים רבים ותחומי עניין שנולדו בעקבותיו, כמו למשל מגוון רחב של סוגי קפה, ספלים המיועדים לקפה, מכונות קפה, קריאה בקפה וכן אומנות בקפה.

כאשר מדברים על אומנות בקפה, למעשה מתכוונים לציור בתוך ספל הקפה עצמו, המונח, אשר נקרא באנגלית Latte Art, מתייחס לשלל העיצובים המצוירים הנמצאים על גבי כוס הקפה בעזרת חלב מוקצף על גבי משקאות קפה מגוונים המבוססים אספרסו. על פי רוב, נוכל לראות את אומנות הקפה הזאת בבתי קפה שונים ברחבי העולם, כאשר האדם שמתפעל את מכונת הקפה התעשייתית (בריסטה) מסוגל ליצור אותה באמצעות כלים ייחודיים.

אומנות הציור בקפה התפתחה בתקופה בה הפופולריות של משקאות אספרסו איכותיים ומשובחים צברה תאוצה בעולם.

אנשים רבים רואים בציורים בקפה כאומנות לכל דבר, ולאלה המציירים אותם, רואים כאמנים. במקומות מסוימים בעולם מתקיימות מדי זמן מה תחרויות אומנות וציור בקפה אשר מעלה על נס את הטובים והמתמחים בתחום זה, אשר יוצרים ציורים בקפה מרהיבים במיוחד.

אמנם אומנות ציור בקפה נחשבת רק למומחים בענין, וכאלה היודעים לצייר וכן מתעסקים רבות עם מכונות קפה ומשקאות הקפה, אך אין זה אומר שמדובר בפעולה בלתי אפשרית. כיום, כל אחד יכול ללמוד כיצד לצייר על קפה וליצור ציורים ייחודיים אשר ישמחו את כל הלוגמים מן המשקה.

הדרך הראשונה ליצירת אומנות או ציור בקפה היא באמצעות מזיגת החלב מקנקן ההקצפה אל תוך המשקה. דרך זו נקראת לעיתים "ציור במזיגה חופשית". למעשה, בדרך זו, המוזג שולט בקנקן ההקפצה ובתנועות קלות וזריזות יכול ליצור ציור על גבי הקפה.

הדרך השניה הינה ציור בקצף על גבי המשקה באמצעות כלי חיצוני העוזר ליצירת הציור. הכלי יכול להיות קיסם או כל חפץ דקיק שיכול לדמות חריטה. ה-"חריטה" הזו, בשילוב סירופ, אבקת קקאו, תבלין קינמון, יכולה ליצור אפקטים ציוריים מגניבים ומיוחדים על גבי כוס הקפה. בשיטה זו נהוג לרוב להשתמש כאשר מדובר במשקאות קפה מסוג קפוצ'ינו.

הדרך השלישית נחשבת לפשוטה והמהירה ביותר, ומותאמת למשקאות מסוג קפוצ'ינו, לאטה, מילק שייק ושוקו חם. מדובר בשימוש בשבלונות קפה מיוחדות במינן. אותן שבלונות מגיעות בשלל דוגמאות, צורות או ציורים, כאשר כל מטרתן הינה לקשט את כוס הקפה שלכם. ללא ספק מדובר במוצר שמתאים לאנשים יצירתיים, אוהבי קפה, אוהבי אירוח, ועוד. את השבלונה המיועדת מניחים מעל כוס הקפה, ומעליה מפזרים אבקת קקאו, קינמון, שוקו, קוקוס, אבקת סוכר או כל מה שתרצו. כך תוכלו לקבל משקה קפה מעוצב ומקורי במיוחד.

עם זאת, על מנת להצליח ליצור אומנות בקפה כראוי, יש לדאוג כי מדובר בחליטה נכונה ומדויקת של האספרסו, כדי שהחלב המוקצף שאנו משתמשים בו יהיה ברמה גבוה, ובמרקם טוב ומתאים לציור. הקצף המוצלח ביותר עבור אומנות זו, יכול להיווצר משימוש בחלב קר בעל 2-3 אחוזי שומן לפחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *