מחזור קפסולות

שימושים שונים עם קפסולות אספרסו לאחר השימוש

טרנד איכות הסביבה כבר נכנס עמוק לתודעתנו, ובשנים האחרונות ניתן לראות כיצד כל חברה או ארגון מנסים לשים את ידם על הטרנד, ולהראות כמה הם דואגים לשמור על הסביבה.

גם בתחום קפסולות הקפה לא פסחו על טרנד זה, ואכן, את קפסולות האספרסו של מכונות הקפה הביתיות ניתן למחזר, ולהשתמש בהן לשימושים רבים ומגוונים.

קפסולות אספרסו על פי רוב עשויות מחומר האלומיניום, על מנת לשמור על תכולת הקפה איכותית וטרייה ככל האפשר. מעבר ליעילותו הרבה של האלומיניום בשמירה על הקפה, הוא מספק כחומר מתכתי שניתן למחזר אותו שוב ושוב. בכך, מושגת מטרה כפולה מבחינת יצרניות הקפסולות – הראשונה היא חיסכון בעלויות הקפסולות, ושניה היא שמירה על איכות הסביבה מפני חומרים שעלולים לזהם אותה.

בכל הנוגע לשימוש חוזר לאחר מחזור קפסולות למכונת קפה, תוכלו אתם, צרכני הקפסולות לפעול בשתי דרכים מרכזיות: תוכלו לזרוק את הקפסולות המשומשות במחזרי המחזור של יצרנית קפסולות האספרסו, הפזורים ברחבי הארץ, ובכך למעשה לשלוח אותן למחזור. האופציה השניה היא להשתמש בקפסולות הללו לשימושים יצירתיים ואומנותיים.

אז פתחו את הראש, הפעילו את הדימיון והיצירתיות שבכם, וקבלו מספר רעיונות אשר ישמשו אתכם כהשראה לשימוש חוזר בקפסולות אספרסו:

קרח קפסולות
קרחוני קספולה

קרחונים – תוכלו למלא קפסולות אפסרסו ריקות במיץ כלשהו שאתם אוהבים, ולהקפיא אותן במשך לילה אחד. כמובן שתכלו להוסיף מקל ארטיק לתערובת, ובכך ליצור לעצמכם ארטיק קרח אישי משלכם.

תבליני בישול – במיוחד לחובבי הבישול: תוכלו למלא קפסולות אספרסו במגוון תבליני בישול מסוגים שונים, להוסיף אליהם מים ולהקפיא. כך למעשה תגרמו לתבלינים להיות מוכנים מראש לבישול.

מקום ייעודי להנבטת זרעים – אם בתבלינים עסקינן, תוכלו להשתמש בקפסולות אספרסו ריקות על מנת להנביט בתוכן זרעים.

שרשרת אורות – במידה ויש לכם שרשרת אורות קטנים בבית, תוכלו להשחיל אליה מספר עט

יפות של קפסולות אספרסו ריקות, ובכך לעניק לה נופך ייחודי, צבעוני וססגוני אשר יקשט לכם את הבית במגוון צבעים.

הכנת חנוכייה – תוכלו ליצור חנוכייה מקפסולות אספרסו משומשות. כך למשל, תוכלו להדביק שתי קפסולות אחת לשניה, ועליה להניח את הנר. אופציה נוספת היא להכין לכל נר מעין בית נר מהקפסולה.

כוסות לרטבים – כי אין יותר מגניב ממיכלים קטנים שבהם ניתן לשפוך רטבים ובכך להשתמש בהם בארוחה. ממש כמו במסעדה.

חנוכיה
חנוכית קפסולות

הכנת פסיפס – ליצירתיים שבינינו: תוכלו להכין פסיפס מושקע על פי בחירתכם ממגוון מיכלי הקפסולות המשומשות שנשארו לכם. סדרו אותן על צבעים והתחילו במלאכה. בסופו של דבר, תוכלו לתלות את הפסיפס בבית או בחדר השינה שלכם ולהתגאות ביצירה המקורית.

עציצים לקישוט – תוכלו להטמיע במיכלי קפסולות האספרסו הריקים עציצים מיניאטוריים העשויים מפימו או חימר, ובכך ליצור מראה דקורטיבי ומגניב לבית. כמו כן, פעילות זו יכולה להיות מעולה עבור ילדים. 

מדריך להכנת תכשיטים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *