כוסות קפה

השוואת קפסולות הקפה הטובות בישראל 2018

בשנת 2012 פקע תוקף הפטנט של נספרסו על קפסולות הקפה, ומאז החלו חברות ישראליות רבות לשווק קפסולות תואמות נספרסו. בדקנו עבורכם מה ההבדלים בין הקפסולות השונות ואיזה מהן כדאי לכם לבחור עבור מכונת קפה אספרסו.

.

אין ספק שקפה הוא אחד המשקאות הנפוצים ביותר בעולם בו אנו חיים. אנחנו פותחים איתו את הבוקר, מסיימים איתו את היום וגם לוקחים כוס או שתיים בין הארוחות. פגישות עסקים, דייטים ומפגשי חברים- לא נדיר בכלל לערוך את כל אלה על כוס קפה.

אחרי שהתרגלנו לשתות קפה בבתי קפה נכנסו ביעף מכונות הקפה אל תוך הבית. אם בעבר היה נדיר למצוא מכונת קפה אספרסו ביתית, הרי שכיום עם היצע מכונות הקפה המבוססות קפסולות יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש מכונת קפה אספרסו וליהנות מקפה איכותי וטעים אצלם במטבח. בנוסף, משרדים וחברות שונות בוחרות להציב מכונות קפה מבוססות קפסולות לרווחת העובדים בנוסף לצנצנת הטסטר צ'ויס המסורתית.

 

מהן קפסולות קפה?

מכונת קפה היא מכשיר שנועד לייצר קפה אספרסו על ידי העברת מים חמים בלחץ דרך קפה טחון. קיימות מכונות מסוגים שונים, ואנחנו נתמקד במכונות מבוססות קפסולות. קפסולה היא מיכל חד פעמי אטום המכיל גרמים אחדים של קפה (כ-5 גרם לקפסולה). קפסולות מותאמות למכונות שונות וכוללות תערובות קפה שונות, ומאפשרות להכין קפה בצורה קלה ונוחה, בלי לכלוך ובלגן- רק מכניסים את הקפסולה למכונה, לוחצים על כפתור ומקבלים אספרסו.

במשך שנים שלטה באופן בלעדי חברת נספרסו בשוק הקפסולות, אך בשנת 2012 פג תוקף הפטנט של החברה וחברות רבות בישראל החלו להציע קפסולות תואמות נספרסו במחירים זולים יותר. כיום קיימות קפסולות של חברות שונות, ואנחנו השווינו עבורכם בין קפסולות הקפה הטובות בישראל כדי שתדעו באיזו קפסולה כדאי לבחור.

קפסולות קפה
קפסולות של חברת נספרסו

ההשוואה

במסגרת ההשוואה נתייחס לרושם שמעורר הקפה בקרב טועמים שונים, למגוון הטעמים שמציעה החברה ולדרגות החוזק של הקפה. בנוסף, נתייחס גם למחירן של הקפסולות השונות תוך השוואה בין המחירים השונים. כיוון שמכונות נספרסו הן המכונות המובילות בישראל התמקדנו בקפסולות תואמות נספרסו בלבד, בעוד שקפסולות התואמות למכונות אחרות לא נכנסו להשוואה.

לפני ההשוואה, חשוב להבין שאין דרך אובייקטיבית להשוואה בין טעמי הקפה השונים. לאדם אחד יהיה הקפה טעים יותר ואחר יירק אותו בשאט נפש. בסופו של דבר הטעם הוא עניין אישי ואין דרך לדעת מה טוב יותר בצורה אבסולוטית, ואפילו טועמי קפה מקצועיים עשויים להיות חלוקים באשר לקפה. אחרי כל ההקדמות האלה, אפשר להתחיל.

 

עלית

כדי לייצר את קפסולות הקפה שלה רוכשת חברת עלית פולי קפה ברחבי העולם ומבצעת את תהליך הקלייה והטחינה בעצמה. טעמן של הקפסולות נחשב טוב, ובמבחני טעימה שונים קיבלו הקפסולות של עלית ציוני טעימה גבוהים יחסית.

החברה מציעה 9 סוגי קפסולות המגיעות במארזים שונים הנבדלים זה מזה בסוג התערובת, בדרגת החוזק של הקפה ובמספר הקפסולות שבמארז. כך לדוגמה, קפסולות אספרסו 12 מתהדרות במאה אחוז קפה אינדונזיה ומארז של 10 יחידות יעלה לכם 17 שקלים. אפשרויות נוספות הן קפסולות בטעם וניל, קפסולות נטולות קפאין ועוד.

קפסולות קפה עילית
קפסולות חברת עילית

רוסו

חברת רוסו היא חברה ישראלית המשווקת קפה יוקרתי בישראל ובארצות הברית. החברה מייצרת ומשווקת קפסולות תואמות נספרסו במגוון תערובות איכותיות, כאשר פולי הקפה נרכשים באיטליה, ותהליך הטחינה מתבצע במפעל החברה שממוקם בלוד. על פי הכתוב באתר החברה, היא שמה יהבה על איכות הקפה שהיא מייצרת ולא משקיעה כסף בפרסום יקר. בנוסף, החברה שמה לה למטרה להביא לצרכן קפסולות איכותיות ונוחות לשימוש במחירים זולים במיוחד.

באתר החברה מוצעות קפסולות מסוגים שונים במחיר מבצע של שקל אחד בלבד לקפסולה- מחיר זול במיוחד לכל הדעות ויהיה מעניין לראות מה יהיה המחיר אחרי שיסתיים המבצע. הקפסולות נבדלות זו מזו בטעם ובמידת החוזק, כאשר מלבד תערובות קפה סטנדרטיות תוכלו למצוא קפסולת בטעם קוקוס, קרם אגוזים, פיוריסמו, ריקו ועוד.

קפסולות קפה
קפסולות רוסו

קפה ג'ו

אין ספק שקפה ג'ו היא שחקן חשוב בתחום הקפסולות עם זכייה בתואר מוצר השנה הבינלאומי לשנת 2016. החברה מתגאה בחדשנותה הרבה ומציעה קפסולות חדשות ואטומות לחלוטין לאוויר, מה שמשמר את טריות הקפה באופן מקסימלי. כמו שאתם בטח יודעים, קפה פחות טרי הוא קפה פחות טעים, והמהלך של קפה ג'ו לשמירת הטריות בהחלט משפיע על האיכות. בנוסף, הקפסולות של קפה ג'ו כוללות גם טכנולוגית אקסטרה קרים שמעניקה לקפה קרמה עשירה במיוחד.

הקפסולות של קפה ג'ו מוצעות במבחר טעמים ומתאימות לכל מכונות הקפה של נספרסו. תוכלו לבחור בין 9 סוגי תערובות שנבדלות זו מזו בטעם ובעוצמה של הקפה. תערובת טריאסטה למשל נמכרת ב-18 שקלים למארז של 10 יחידות וכוללת תערובת אספרסו המכילה 100% פולי קפה מסוג ערביקה. אפשרויות נוספות הן לוקה, קיארי, טייסטינג בוקס ואחרות שנמכרות גם הן במחיר דומה.

קפסולות למכונת אספרסו
קפה ג'ו למכונת קפה אספרסו

רמי לוי

האיש שהביא לישראלים עוף בשקל מתיימר לעשות זאת גם בשוק הקפה. מארזי הקפסולות תואמי הנספרסו של רמי לוי עולים 9.90 שקלים למארז של 10 יחידות ומקבלים ציונים לא רעים במבחני הטעימה. היצע הטעמים לא רחב, ותוכלו לבחור בין שש אפשרויות- מקיאטו, נטול קפאין, קפה חזק, קפוצ'ינו ואספרסו.

במבחני הטעימה מציגות הקפסולות של רמי לוי תנודתיות מסוימת. במבחנים מסומים הן הגיעו לציונים גבוהים ואילו באחרים הן קיבלו ציונים נמוכים משמעותית. בסופו של דבר מבחן טעימה הוא מדד סובייקטיבי ובחירת קפסולת קפה תלויה מאוד גם בטעם האישי שלכם.

קפסולות למכונת קפה
קפסולות למכונת אספרסו – רמי לוי

שופרסל

אם תחפשו בגוגל את צירוף המילים קפסולות שופרסל תקבלו תוצאה ששופרסל בוודאי ישמחו להעלים: "קפסולות הקפה של שופרסל לא מתאימות למכונות נספרסו". כאשר שווקו הקפסולות התלוננו צרכנים שונים על כך שהקפסולות לא מתאימות. חברת שופרסל הגיבה וטענה כי הקפסולות נוסו על מכונות רבות של נספרסו, ויתכן ויש מכונה ספציפית לה הן לא יתאימו. אם אתם בוחרים לרכוש את הקפסולות של שופרסל כדאי שתתחילו מכמות קטנה כדי לוודא שאכן הן מתאימות.

הקפסולות של שופרסל הן חלק ממגמה של הסופרמרקטים לייצר את המוצרים בקו מוצרים משלהן. שופרסל היא אחת המובילות של המהלך הזה, ובזמן האחרון נכנסה גם לתחום הקפסולות. החברה מציעה קפסולות קפה בחמישה טעמים שונים, הנבדלים בדרגות החוזק ובטעם הקפה ונמכרים במחיר של שקל וחצי לקפסולה.

 

אילנ'ס

אילנ'ס היא רשת בתי הקפה שהייתה מחלוצות הקפה האיכותי בישראל. לעומת בתי הקפה האחרים שפועלים בישראל ומתרכזים בתחומים רבים מלבד קפה מציבה אילנ'ס אלתרנטיבה של בית קפה ואספרסו בר בלבד. את החזון הזה מביאה אלינ'ס גם לשוק הקפה הביתי ומציעה 5 קפסולות שונות בעלות שמות ייחודיים ודרגות חוזק שונות. מחיר הקפסולות של אילנ'ס הוא 20 שקלים ל-10 קפסולות מה שממקם אותה אי שם באמצע דרגות המחיר. ומבחינת הטעם- במבחני טעימה שונים קיבלו הקפסולות של אילנ'ס ציונים גבוהים במיוחד.

 

נספרסו

נספרסו היא חברת בת של חברת נסטלה השוויצרית, ומשווקת מכונות קפה מבוססות קפסולות בטעמים שונים. זוהי החברה המובילה בשוק הקפה בישראל, כאשר מעל חצי משוק הקפסולות נשלט על ידה. מבין הקפסולות אותן סקרנו נספרסו היא החברה היקרה ביותר, אך הקפסולות שלה נחשבות לאיכותיות יותר. המחיר הממוצע למארז 10 קפסולות הוא 22.5 שקלים, אבל על איכות צריך לשלם.

הפטנט הראשוני של הכנת קפה באמצעות קפסולות הומצא על ידי החברה, וכאשר בשנת 2012 פקע הפטנט החלו להופיע חיקויים זולים יותר. החברה מציעה קפסולות בטעמים רבים ומגוונים באמצעותן ניתן להפיק קפה בדרגות חוזק שונות.

במבחני טעימה שונים שנעשו והשוו בין המותגים השונים הקפסולות של נספרסו תמיד מגיעות למקום טוב במעלה הרשימה. הן אמנם יקרות יחסית, אבל מספקות קפה מאוזן בעל ייחוד ארומטי. את הקפסולות ניתן לרכוש בנוחות באמצעות האתר של נספרסו והם מבטיחים משלוח מהיר במיוחד של 24 שעות.

קפסולות נפסרסו
Coffee Nespresso Cups Coffee Bowls

הערה על מבחני טעימה

מבחני הטעימה הן הדרך של החברות השונות להביא את הקפסולות שלהן לידיעת הציבור ולשכנע אותו באיכותן וטעמן- אבל חשוב לזכור שזהו לא מדד אובייקטיבי. בסופו של דבר הטועם נותן את דעתו על הקפה, ויתכן שאתם תחשבו דבר אחר. אנחנו רואים כיצד במבחני טעימה שונים יכולה להגיע אותה הקפסולה לציון שונה, מה שמלמד על חוסר הקוהרנטיות בציון. בסופו של דבר בחירת הקפסולה צריכה להתבסס על הטעם האישי שלכם, וכדי למצוא את הקפסולה האהובה עליכם תצטרכו לערוך מבחן טעימה אישי בו תמצאו את הקפסולה שמתאימה לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *